Základové desky

Pokud se chystáte realizovat své vysněné bydlení, kterým je pasivní či nízkoenergetický dům, musíte tomu přizpůsobit vše již od základu. Tedy i základovou desku. Také tu pro vás rádi vyhotovíme v tom nejkvalitnějším provedení. Umíme dodat i základové desky na klíč, kdy nám zadáte zakázku a pak jen přijdete k hotovému.

Můžeme vám nabídnout nejjednodušší klasické základové desky na štěrku s kvalitní hydroizolací. V tomto případě se však tepelná izolace řeší ve skladbě podlahy, tedy až nad samotnou základovou deskou. U tohoto typu staveb, jako jsou nízkoenergetické a pasivní domy, je ale izolace základové desky velmi důležitá. K izolaci proto slouží polystyrénové desky, na které se instaluje betonová plocha, které slouží jako samotný základ pro podlahovou krytinu. Je však třeba pečlivě ohlídat tepelné mosty v místech, kde se stýká svislé zdivo se základovou deskou. Tyto teplené mosty umíme eliminovat bloky z pěnoskla nebo dobře také poslouží lože z extrudovaného polystyrenu. U některých staveb lze také použít vrstvy z drceného pěnového skla. Ty se nasypou do výkopu do hloubky, ve které nemrzne. A na toto sklo se následně aplikuje základová deska. Takovéto řešení je poměrně levné také jednoduché, ale nehodí se na pro pozemky, kde je vysoká hladina spodních vod.

Dbáme na správné provedení

Lidé, při zakládání staveb nejčastěji chybují v tom, že nedodrží hloubku založení nebo únosnost základové spáry, šíři pásů a předepsané pevnostní třídy použitých betonových směsí. Důležité je i dostatečné zhutnění zemní pláně a štěrkového podloží. Pozor je třeba si dát ale i na teploty při samotné betonáži a ošetření čerstvé betonové směsi. To vše my bereme v potaz, a proto se nemusíte bát, že by vaše nová základová deska nebyla provedena správně.

Kontaktujte nás

Chcete-li mít jistotu, že váš nový dům bude stát na pevných a kvalitních základech, obraťte se na nás.